Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRO OÚ A PO

Nabízíme:

  • jednodenní školení v rozsahu 4 až 8 hodin,  
  • vícedenní víkendová školení pěstounských rodin v rámci Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje v rozsahu od 12 hodin,
  • zrealizujeme školení na základě Vaších požadavků ve Vaší oblasti,
  • individuální a rodinný přístup,
  • komplexní zajištění školení včetně zajištění stravy, ubytování a hlídání dětí, včetně pestrého programu pro děti.

 

Termíny víkendových pobytů (rozsah školení 12 hodin):

​            ​                                 7. 4. – 8. 4. 2018 

Volná místa.

Severní Morava

Komorní Lhotka - Penzion Zátiší

Téma: Netolismus – Kyberšikana

Od dob našeho dětství prodělaly informační technologie velmi bouřlivý rozvoj. Toto s sebou nese mimo jiné i důsledek, že to, v čem dnešní mladá generace vyrůstá a jedná se o přirozenou součást jejich věta, je pro lidi narozené před rokem 1985 často obtížně pochopitelné. FB, YTB, TW, FTP, GAMESY, …Cílem vzdělávacího semináře je pomoci účastníkům pochopit „o co jde“, proč jsou počítače, tablety, mobily a virtuální svět pro mladou generaci tak fascinující a také se zbavit strachu z něčeho čemu třeba úplně nerozumím a v ideálním případě posunout tyto elektronické „pomocníky“ do pozice skutečně prospěšného nástroje.  Jak je to, když internet neprospívá, jaké ohrožení lze očekávat.

21. 4. – 22. 4. 2018 

Volné místa.

Severní Morava

Komorní Lhotka - Penzion Zátiší

Téma: Citové pouto a jak na něj

Vzdělávání bude zaměřeno na jednu ze základních vývojových potřeb člověka - citové pouto. Budeme diskutovat o tom, jak citové pouto vzniká, jaký vliv má prostředí a rodina na jeho vznik a rozvoj. Zaměříme se na jednotlivé typy citového pouta. kážeme si, jak zanedbávání  dětí ovlivňuje vznik citové vazby a jaké máme možnosti navázat vazbu s dítětem v pěstounské péči. Co očekáváme od dítěte. Součástí vzdělávání bude i prostor pro společná sdílení a předávání zkušeností.

26. 5. – 27. 5. 2018 ​ 

Jižní Morava

Ujčov, Vysočina - Penzion Zubr

Téma: Kdo jsem, odkud přicházím, kam jdu ?! Kniha života

Vědomí vlastní identity. Nejen děti hledají své kořeny. Co znamená biologická rodina dítěte v náhradní rodině - jak vnímáme biologické rodiče přijatých dětí? Cílem je pomoci k pochopení, proč biologičtí rodiče odloží dítě. Důležitost Knihy života, její tvorba a jak na to.

 

2. 6. – 3. 6. 2018 

Volná místa.

Severní Morava

Komorní Lhotka - Penzion Zátiší

Téma: Sexualita u dětí v pěstounské péči, sexualita a internet, nežádoucí chování

Odpovíme na otázky, proč je sexualita u dětí v PP jiná, jak je to u dětí s různým hendikepem. Jak v určitých situacích reagovat. Internet je plný sexu … co s tím. Probereme různé typy nežádoucího chování u dětí, závislosti, party….

 

V druhé polovině roku 2018 se na Vás těšíme v měsících:

15-16. 9. - Komorní Lhotka

​27-28.10. - Ujčov

10-11. 11. - Komorní Lhotka- (témata budou upřesněna)

Individuálně je možno domluvit i jiné termíny nebo ubytování na míru dle požadavků.

Připravujeme pro pěstounské rodiny ucelená témata z oblasti psychologie, pedagogiky, terapie, zdravovědy, práva, sociálních věcí atd.